Sėklidžių auglį diagnozuoti nesunku: svarbiausia, kad vaikinai kartais apžiūrėtų, pačiupinėtų savo sėklides ir, įtarę ligos simptomus ir požymius (pvz. juntamas mazgelis sėklidėse), pasirodytų pas urologą. Tolimesni tyrimai gali būti vizualiniai, kraujo tyrimai bei biopsija. Priklausomai nuo to, koks sėklidžių auglys atrandamas, taikomas atitinkamas ligos gydymas.

Vizualiniai tyrimai – ultragarsinis, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tyrimai. Jie skirti įvertinti tikslesnę auglio lokalizaciją, išplitimą ir nustatyti tolimesnę metastazę.

Krūtinės ląstos rentgenograma atliekama siekiant aptikti metastazes plaučiuose.

Kraujo tyrimas – bendrai organizmo būklei įvertinti. Gali būti atliekamas vėžio žymenų tyrimas.

Biopsija – pats svarbiausias ir patikimiausias tyrimas diagnozei patvirtinti. Biopsijos metu paimamas audinio gabalėlis iš galimai nesveikos vietos ir siunčiamas į laboratoriją ląstelių piktybiškumui ištirti.

Gydymas individualus, atsižvelgiama į naviko dydį, išplitimą, paciento amžių ir bendrą organizmo būklę.

Gydymo metodai

Chirurginis – taikomas beveik visoms stadijoms. Per operaciją pašalinama sėklidė. Kartu su sėklide gali būti pašalinami pažeisti limfiniai mazgai. Pirmosiose ligos stadijose operacija paprastai būna sėkminga ir daugiau jokio gydymo neprireikia, tačiau rekomenduojama profilaktiškai tikrintis dėl atkryčių.

Spindulinė terapija (radioterapija) – sėklidžių auglys gydomas spinduliuote, naikinančia piktybines ląsteles. Paprastai atliekama 10–20 seansų.

Chemoterapija – sėklidžių auglio gydymas vaistais, naikinančiais navikinį audinį. Ji gali būti kombinuojama su operaciniu gydymu (atliekama prieš ar po jo). Taikoma kas 3–4 savaites, reikalingi keli seansai.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.