Sėklidžių vandenė (hidrocelė) – tai būklė, kai tarp sėklidės dangalų dėl uždegimų, traumų ar navikų ima kauptis skystis. Pagrindinis šios ligos požymis - dėl sėklidės vandenės padidėjęs kapšelis, o tai gali sukelti diskomfortą. Didelis skysčio kiekis gali sutrikdyti vaisingumą. Įsitempęs sėklidžių kapšelis – dar vienas sėklidžių vandenės simptomas. Paprastai dėl šios ligos pacientas nejunta skausmo.

Sėklidžių vandenė gali būti įgimta (sutrikus vaisiaus vystymuisi) arba įgyta (dėl traumų, naviko, ar sėklidžių uždegimų). Vaikų vandenės gydymas priklauso nuo to, ar iki 2 m. amžiaus ji neišnyksta pati (užankant kanalui tarp pilvo ertmės ir kapšelio). Jei ne, taikomas operacinis gydymas. Suaugusiųjų sėklidžių vandenė gydoma priklausomai nuo ligos, kuri sukėlė šią būklę arba atliekant operaciją arba sėklidės dangalų punkciją su sklerozavimu arba be jo.

Sėklidės vandenės punkcija su sklerozavimu ar be jo arba pašalinimas atliekami, kai pacientas dėl padidėjusio kapšelio jaučia diskomfortą (nevaisingo amžiaus pacientams), o vandenės šalinimo operacija atliekama, kai suaugusiam pacientui dėl ligos atsiranda vaisingumo sutrikimas.

Svarbu paminėti, kad šios ligos simptomas – sėklidžių patinimas gali būti lengvai sumaišomas su daug rimtesne liga – kirkšnine išvarža, kuriai tokiu atveju būtų reikalingas skubus gydymas. Norint atskirti hidrocelę nuo išvaržos atliekamas ultragarso tyrimas Todėl patariama visiems, pastebėjusiems sėklidžių patinimą, išsitirti dėl abiejų iš šių ligų.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.