Sėklinės pūslelės – tai šalia prostatos esančios lytinės liaukos, atliekančios sekrecinę funkciją – išskirti gelsvą, tirštą sekretą. Jis ejakuliacijos metu susimaišo su sperma ir išleidžiamas į išorę. Vyrui senstant šios liaukos aktyvumas gali kisti.

Sėklinių pūslelių uždegimas (vezikulitas) pacientui pasirodo ne kaip viena liga - dažniausiai jis eina kartu su prostatitu ir vadinasi prostatovezikulitu – šios ligos buvimą pirmiausia parodo tokie požymiai ir simptomai, kaip padidėjęs leukocitų skaičius prostatos sekrete, galimi vaisingumo sutrikimai. Taip pat, jeigu patiriate skausmą orgazmo ar ejakuliacijos metu, to priežastis gali būti vezikulitas.

Vezikulitas (sėklinių pūslelių uždegimas) aptinkamas ir diagnozuojamas tik atliekant rektalinį echoskopinį tyrimą.

Sėklinių pūslelių degimo gydymas yra kompleksinis ir ilgalaikis:

  • pirmiausiai gerinama prostatos kraujotaka;
  • ligoniui išrašomi imunitetą stiprinantys vaistai;
  • kaip daugumai degimų bei infekcijų, šiai ligai gydyti irgi būtina antibiotikoterapija.

Jei po chroniško prostatito spermoje pastebimas kraujas (nors kraujas sergant sėklinių pūslelių degimu yra gan retas reiškinys), arba jaučiate skausmą ejakuliacijos metu, galima įtarti vezikulitą. Todėl ilgai nedelsdami kreipkitės į urologą, kuris atlikęs tyrimus nustatys šių simptomų priežastis ir paskirs atitinkamą gydymą. Vilkindami tyrimų ir gydymo procesą, rizikuojate didesnėmis sėklinių pūslelių uždegimo komplikacijomis, gali išsivystyti nevaisingumas ir suprastėti lytinio gyvenimo kokybė.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.