Gyd. M. Buragas

Analinio ir oralinio sekso malonumai neapsieina be pasekmių, kurios gali „pareikalauti“ gydymo. Suprantama, kad seksas su analinio, o dažnai ir oralinio sekso privalumais tampa kur kas geresnis, tačiau be tinkamos higienos bei žinojimo, kad partneris tikrai nėra LPL nešiotojas – neturtėtumėte užsiimti seksu.

Jeigu esate kurio nors arba abiejų tipo sekso propaguotojas – tokiu atveju reguliarus apsilankymas pas dermatovenerologą yra puiki galimybė apsisaugoti nuo ligų arba vos joms atsiradus efektyviai užkirsti kelią.

 

Analinio sekso pasekmės

Analinis seksas gali iššaukti tam tikras ligas. Kadangi „ši vieta“ nėra pritaikyta seksui – būtinai reikia naudoti lubrikantą, kuris pagerins slydimą ir padės išvengti ligų.

Dažniausiai pasitaikančios analinio sekso problemos:

  • Dažniausiai pasitaikanti problema yra hemarojus, kurį „lydi“ įvairios komplikacijos.
  • Taip pat dažnai tenka susidurti su analinės gleivinės uždegimu.
  • Taip pat – fekalijų nelaikymas.
  • Gydytojai teigia, kad dažnai susiduria su tiesiosios žarnos sutrenkimais.
  • Pasitaiko ir gaubtinės žarnos uždegimo atvejų.
  • Analinio sekso metu galima pažeisti žarnas ir taip sukelti nuolatos atsinaujinantį viduriavimą, vidurių užkietėjimą, išskyras.
  • Pasitaiko ir žarnyno plyšimo atvejų.
  • Galiausiai, tiesiosios žarnos prolapsas (iškritimas).

 Svarbu pastebėti, kad analinių santykių metu, įmanoma perduoti visas lytiškai plintančias infekcijas dėl anatominės gleivinės struktūros. Gleivinė išangėje yra plona bei jautri, o užsiimant analiniu seksu dažnu atveju gali atsirasti traumų, žaizdelių, per kurias tiesiai į kraują gali patekti užkrėtimas. Todėl, būtina naudoti prezervatyvą analinio sekso metu bei lubrikantą, kad sumažinti tiek infekcijos perdavimą, tiek apsaugoti gleivinę nuo sužalojimų.

Oralinio sekso pasekmės

Seksas dažnai nepasieina be oralinio sekso, kuris pavadinamas preliudijomis į didesnius malonumus. Tiesa, oralinis seksas taip pat gali turėti neigiamą rezultatą. Ypač tokiu atveju, kai juo užsiimate su nepatikimais partneriais.

Oralinio sekso metu plinta lytinės ligos, taip pat, galima užsikrėsti grybeliu, pūsleline bei kitomis panašiomis ligomis, kurių gydymas neapsieina be tinkamų vaistų radimo.

Oralinio sekso metu, jeigu burnoje yra žaizdelių, taip pat galima užsikrėsti ŽIV virusu. Galiausiai, paskutiniai tyrimo rodo, kad oralinis seksas prisideda ir prie gerklų vėžio atsiradimo bei vystymosi patekus žmogaus papilomos virusams. Jį iššaukia burnos ertmės sužeidimai, kuriuos galima gauti oralinio sekso metu.

Žinoma, jeigu oraliniu seksu užsiimsite su patikimu partneriu – tikimybė susirgti mažėja.

 

 

Analinio ir oralinio sekso pasekmės nebus tokios skaudžios, jeigu reguliariai lankysitės pas specialistą pasitikrinimui.

Prireikus gydymo ar norint pasikonsultuoti su specialistu urologu, dermatovenerologu, seksologu, kviečiame kreiptis į Homo Sanus kliniką. Čia Jums garantuojamas konfidencialumas!