Dažnas šlapinimasis nebūtinai yra pirmieji ligos požymiai ir gali atsirasti dėl pakitusių aplinkos veiksnių. Šie veiksniai apima padidėjusį skysčių, alkoholinių gėrimų ir įvairių vaistų suvartojimą bei temperatūros pokyčius. Visgi jeigu noras dažnai šlapintis tampa kasdienybe derėtų kreiptis į gydytoją urologą.
DAŽNAS ŠLAPINIMASIS NAKTĮ VYRAMS
Kaip ir šlapinimasis dieną taip ir naktį, gali būti ne ligos simptomas, o tiesiog pasekmė iš vakaro suvartotų skysčių ar kitų maisto produktų. Tačiau jei maistas ir skysčių suvartojimas nesikeičia, bet auga noras šlapintis naktį, tai gali būti ligos ženklas. Jei dažnai varo šlapintis net naktį tai vyrą nuolat vargina mieguistumas, jis tampa irzlus ir naktį negali pailsėti, nes nuolat tenka prabusti vizitui į tualetą. Neretai, nuo kėlimosi naktį kenčia ir sutuoktiniai, nes nepavyksta tyliai pasiekti tikslo. Todėl tai kelia daug sunkumų ne tik pačiam vyrui, bet ir aplinkiniams.
Taigi jei valgymo įpročiai nepasikeitė, o skysčių suvartojimas liko toks pat, tačiau naktį šaukia tualetas, tai gali būti prostatos hiperplazijos ženklas.
Dažnas šlapinimasis vyresnio amžiaus vyrams, gali kelti netgi traumų grėsmę, nes dėl prastesnės orientacijos tamsoje jie užkliūna už baldų ir nugriūna. Taip susižeidžia ir dėl įvairių lūžių ar sutrenkimų lieka prikaustyti prie lovos. Kaip žinia, senyvame amžiuje, tai blogas ženklas, nes žmogui mažai judant atsiranda kitos sveikatos bėdos. Todėl jiems ypatingai svarbu nedelsti ir pastebėjus pakitimus kreiptis į gydytoją, nes tuomet ligą galima greičiau ir paprasčiau išgydyti, bei netenka naudoti chirurginės intervencijos.
DAŽNAS ŠLAPINIMASIS MAŽAIS KIEKIAIS/PO TRUPUTĮ
Padidėjus prostatai gali pasireikšti ir itin dažnas šlapinimasis mažais kiekiais. Šiai ligai būdingas skausmingas šlapinimasis naktį, bei nuolatinis jausmas, jog pūslė vis dar pilna, tačiau bandant šlapintis pavyksta išspausti vos kelis lašus. O tik išėjus, vėl atrodo lyg norėtųsi šlapintis. Taip atsitinka todėl, kad organizmas bando jus perspėti dėl atsiradusių pokyčių ir prostatos hiperplazijos.
Nekreipiant dėmesio į šiuos požymius ar tikintis, kad noras šlapintis po truputį tiesiog praeis, galima prisišaukti kur kas sudėtingesnes ir daugiau skausmo keliančias ligas. Negydoma padidėjusi prostata sukelia šlapimo takų infekcijas, šlapimo srovė vis mažėja ir žinoma kartu nyksta erekcija. Per ilgai uždelsus, vaistinis gydymas neveikia ir tenka operuotis.
DAŽNAS ŠLAPINIMASIS DIDELIAIS KIEKIAIS/GAUSIAI
Jei dažnai varo šlapintis ir dideliais kiekiais gali būti vienas iš padidėjusios prostatos požymių. Tačiau taip pat tai gali reikšti kojų pašalimą, bei didelį skysčių suvartojimą. O galbūt vartojate vaistus, kurie skatina gausų šlapinimąsi šalindami toksinus iš organizmo. Priežasčių gali būti begalės, bet gydytojai urologai rekomenduoja vakare vartoti mažiau skysčių, bei vengti alkoholio. Taip pat mažinti kavos suvartojimo kiekį, bei stebėti organizmą ir jo pakitusią elgseną po tam tikrų maisto produktų ir gėrimų.
Jei matote, kad suvartojamų skysčių kiekis ir maistas neturi jokios koreliacijos su padidėjusiu noru šlapintis, reikėtų pasirodyti specialistui ir nelaukti kol prasidės paūmėjimas ir skausmai.
DAŽNAS ŠLAPINIMASIS JAUNAM VYRUI - ką tai gali reikšti ?
Dažnas šlapinimasis jaunam vyrui ar berniukui neretu atveju reiškia tą patį, ką ir vyresnio amžiaus asmeniui - šlapimo takų uždegimus ar prostatos ligas.
Jauniems vyrams nereikėtų numoti ranka į atsiradusius požymius ir gyvenimo trukdžius. Jei dažnai varantis šlapintis noras neleidžia mėgautis pilnaverčiu gyvenimu, reiškia organizmas šaukiasi pagalbos. Todėl vertėtų kreiptis į gydytoją urologą kol padėtis nepablogėjo. Delsiant gali atsirasti pašaliniai reiškiniai kaip mažėjanti erekcija ar skausmas ejakuliacijos metu. Jei pajutus paūmėjimą, toliau nesigydoma, tai prostatos ligos gali lemti nevaisingumą.
Taigi jei atsirado skausmų dubens srityje, šlapinantis, ar tiesiog pasikeitė šlapinimosi dažnis, nebijokite ir būtinai kreipkitės į gydytoją urologą, seksologą arba dermatovenerologą.