Gyd. M. Buragas

Daugelis mano, kad potencijos sutrikimai išsivysto esant vyresnio amžiaus, tačiau su šia problema vyrai gali kovoti nuo pat lytinio gyvenimo pradžios. Buvo manoma, kad impotenciją sukelia psichologinės problemos, tačiau rimtos priežastys slepiasi varpos kraujotakoje.

Dažniausiai erekcijos disfunkciją sukelia kraujagyslių bei nervų ligos, tokios kaip:

  • diabetas;

  • aukštas kraujospūdis;

  • kepenų ligos;

  • skydliaukės sutrikimai;

  • susiaurėjusi apyvarpė.

Tiesa, kad potencijos problemos tikimybė išauga su amžiumi, nes tuomet dažnėja įvairios kraujagyslių ligos, lengviau pažeidžiama nervų sistema. Kaip ir anksčiau minėta, rūkimas yra viena iš priežasčių, nes kemšasi arterijos ir išsivysto aterosklerozė. Kraujas į varpą nesuteka taip greitai, kaip pas nerūkantį vyrą, dėl šios priežasties patiriama erekcijos disfunkcija.

Taip pat neaktyvus gyvenimo būdas veda prie potencijos sutrikimų. Jeigu vyras ilgai ilsisi, dirba sėdimą darbą bei grįžęs namo mieliau leidžia laiką gulėdamas ant sofos ir žiūrėdamas televizorių, tuomet didelė tikimybė jam bus susirgti impotecija. Ypač didelis antsvoris gali sąlygoti disfunckiją. (kai liemens apimtys yra didesnės nei 85 cm). Tačiau yra ir atvirkštinis variantas jei vyras yra velomanas ar profesionalus dviratininkas. Lytiniai organai pradeda stingti po ilgų nuotolių, todėl net 14 procentų dviratininkų patiria erekcijos sutrikimus. Kodėl taip yra? Priežastis vėlgi yra kraujagyslėse, nes dviračio sėdynė užspaudžia lytinių organų arterijas. Jeigu pradedate jausti spaudimą po ilgo važiavimo dviračiu, geriau nulipkite ir pailsėkite, taip pat geriau rinktis minkštą bei patogią sėdynę, taip jausite mažiau diskomforto.

Yra begalės vaistų gydyti impotenciją, tačiau svarbiau pajutus pirmuosius erekcijos sutrikimo požymius kreiptis į specialistus, kurie jums pritaikys efektyvų gydymą.