Gyd. M. Buragas

Nors dažnai manoma, kad erekcijos problemos kyla senstant, vyrai gali susidurti su šia problema bet kuriame gyvenimo tarpsnyje. Anksčiau manyta, kad impotenciją lemia psichologinės priežastys, tačiau dabar aišku, kad pagrindinės priežastys yra susijusios su varpos kraujotakos sutrikimais.

Erekcijos funkcija priklauso nuo sveikos kraujotakos į varpą. Erekcijos metu varpos kraujagyslės išsiplečia, leisdamos daugiau kraujo patekti į varpą ir sukeldamos erekciją. Bet kokie kraujagyslių ar nervų sutrikimai gali trikdyti šį procesą.

Erekcijos disfunkciją gali sukelti šie sveikatos sutrikimai:

  • Diabetas

Diabetas sukelia kraujagyslių pažeidimus, kurie gali sutrikdyti kraujo tekėjimą į varpą.

  • Aukštas kraujospūdis

Hipertenzija yra vienas iš svarbiausių veiksnių, veikiančių erekciją. Aukštas kraujospūdis gali pažeisti varpos kraujagysles, sutrikdydamas kraujo tekėjimą ir taip mažindamas galimybę pasiekti ar išlaikyti erekciją. Dėl šios priežasties labai svarbu reguliariai tikrintis kraujo spaudimą.

  • Kepenų ligos

Kepenys reguliuoja hormonus ir toksinus, kurių disbalansas gali turėti įtakos kraujotakai.

  • Skydliaukės sutrikimai

Netinkama skydliaukės veikla gali lemti hormonų disbalansą, veikiantį kraujotaką.

  • Susiaurėjusi apyvarpė

Mechaninis varpos apribojimas, kai apyvarpė susiaurėjusi, gali trukdyti normaliam kraujo tekėjimui.

Nors su amžiumi erekcijos problemų tikimybė didėja dėl kraujagyslių ligų ir nervų sistemos pažeidžiamumo, yra ir kitų veiksnių. Rūkymas, pavyzdžiui, sukelia arterijų užsikimšimą ir aterosklerozę, o neaktyvus gyvenimo būdas taip pat gali sukelti potencijos sutrikimus. Sėdimas darbas ir per mažas fizinis aktyvumas didina impotencijos riziką, ypač jei vyras turi antsvorio.

Dviratininkams taip pat kyla pavojus. Ilgos važiavimo dviračiu sesijos gali užspausti lytinių organų arterijas, o tai lemia 14% dviratininkų patiriamus erekcijos sutrikimus. Rekomenduojama naudoti minkštesnę sėdynę ir reguliariai daryti pertraukas.

Nors yra daugybė vaistų impotencijai gydyti, svarbu nevilkinti ir kreiptis į specialistą pirmuosius erekcijos sutrikimo simptomus pajutus. Tinkamas gydymas gali būti pritaikytas pagal individualias