Gyd. M. Buragas

Erekcijos sutrikimai gali pasireikšti įvairaus amžiaus vyrams. Viena to priežasčių – uždegiminiai reiškiniai bei jų komplikacijos. Ypatingai opi problema stipriosios lyties tarpe tampa skaudžiu negydomų ligų padariniu, žlugdančiu seksualinio gyvenimo kokybę. Nesaugus seksas leidžia plisti infekcijoms, kurios ilgainiui sutrikdo seksualines funkcijas.

Žinoma, vyrus pas gydytojus išsiųsti yra itin sunku, dėl jų užimtumo. Vyrams baisiausia pasirodyti pas urologus, o jų konsultacija yra mažų mažiausiai būtina nors kartą per pusę metų (ypač vyresnio amžiaus vyrams). Varpos sveikata turi didelės įtakos vyro gyvenimui, juk tai ne tik gera erekcija, ejakuliacija ar vaisingumo užtikrinimas, bet ir prostatos gyvybingumas. Daugelis žino vos kelias ligas ir jų priežastis, todėl atmeta galimybę, kad gali sirgti. 

Dažniausiai pasitaikančios varpos ligos yra susijusios su lytiniu keliu plintančiomis infekcijomis. Jos atsiranda dažniausiai užsiiminėjant nesaugiu seksu ir ilgainiui negydant gali įsisenėti bei sukelti rimtų komplikacijų. Urologai pagrindines ligas įvardina sifiliu, gonorėja, grybelį, taip pat neretai pasitaiko karpų ar pūslelinių.

Pirmieji tokių ligų požymiai yra: skausmingas šlapinimasis, bėrimai, paraudimai, gali pasitaikyti ir išskyrų iš šlapės. Jeigu pastebėjote viena iš šių požymių – esate užsikrėtęs ir galite platinti infekcijas.

Kaip ir kalbėjome anksčiau sveika varpa užtikrina gerą erekciją, tačiau įvairios kraujagyslių, širdies ligos, taip pat cukrinis diabetas gali sukelti erekcijos sutrikimus. Taip pat rūkimas, piktnaudžiavimas alkoholiu, hormoniniai sutrikimai gali sukelti erekcijos disfunkciją. Jei ilgai ar reguliariai naudojate antibiotikus gali susilpnėti imunitetas, todėl atsiranda galimybė susirgti grybelinėmis ligomis. Taip pat jeigu gydotės priešinės liaukos uždegimą, tuomet gali pasitaikyti šlapimo nelaikymo atvejų.

Testosterono lygio mažėjimas yra susijęs su senėjimu, dėl to gali išsivystyti lytinio potraukio susilpnėjimas. Dėl šios priežasties dažnai vyrams reikalinga viagrą, stimulo palaikymui. Taip pat reikia daugiau laiko norint pasiekti erekciją.
Negalima pamiršti ir psichologinių problemų, kurios gali paskatinti libido praradimą. Jeigu vyras serga depresija, yra nepatenkintas savo kūnu ar seniau yra patyręs seksualinį išnaudojimą, tuomet jam sunkiau užsiimti seksu, nes jis jam kelia nemalonias mintis.

Kaip išsaugoti sveiką varpą? Paprastai užtenka reguliariai tikrintis pas gydytoją bei naudoti apsaugos priemones, taip išvengiant įvairių ligų. Negalima pamiršti ir skiepų bei žalingų įpročių apribojimo. Taip pat labai svarbūs ir reguliarūs lytiniai santykiai, nes jie gali išlaikyti gerą sveikatą, ištvermę bei erekciją.