Gyd. M. Buragas

Erekcijos sutrikimai – tai itin nemaloni temai vyrams, ypač, tiems kurie su šia problema yra susidūrę. Niekas neteis to partnerio su kuriuo bandoma santykiauti pirmą kartą, tačiau jeigu tai dažna problema jau ilgą laiką su tuo pačiu partneriu, tuomet ją reiktų ieškoti priežasčių ir sprendimo būdų. Juk nei viena moteris nenori atsisveikinti su lytiniu gyvenimu per anksti, nes tai vienas iš artimesnių momentų santykiuose (ypač turint atžalų). Potencijos sutrikimo laikotarpiu vyrai būna išties jautrūs ir apie savo problemą nenori atvirai kalbėtis, tačiau vienintelis ramstis ir pagalba šioje situacijoje gali būti tik pati moteris.

Ką daryti susidūrus su erekcijos sutrikimais?

Pirma, reikia įvertinti situaciją ir po kelių nepavykusių kartų nepradėti dramų. „Erekcijos disfunkcija“ - taip mediciniškai yra vadinamas sutrikimas, kuomet vyras negali pasiekti erekcijos tris mėnesius iš eilės, ir tai nepriklauso nuo vyro amžiaus. Paprastai esame pratę girdėti kitą šio sutrikimo išsireiškimą „impotenciją“, ši problema dažnai kyla dėl per didelio streso, nesutarimų šeimoje, ligos, tai pasąmonėje esančios problemos neleidžiančios nervinei sistemai atsipalaiduoti. Jeigu miegamajame disfunkcijos situacija tęsiasi ilgiau nei 3 mėnesius, šį sutrikimą reikia gydyti bei nenuleisti rankų, nes išeitis yra. Dažniausiai vyrai gėdysi pripažinti šią ligą ir delsia kreiptis pas urologus, todėl moterims reikia drąsinti savo mylimuosius. Urologai teigia, kad vyrai su potencijos sutrikimais gyvena net dešimtmečius, ir visus tuos metus gyvena su mintimi, jog tai tik stresas ir viskas išsispręs savaime. Todėl pasitaiko atveju, kai šeimos išsiskiria arba padažnėja pykčių su antrąją puse. Nėra ko delsti, jeigu matote pirmuosius impotencijos požymius – kreipkitės į urologą, nes net per pirmuosius vizitus galima pamatyti pasikeitimus.

Moterų daromos klaidos, vyrams susidūrus su potencijos sutrikimais

Pirmoji klaida, tai kaltinti savo antrą pusę dėl impotencijos bei galvoti, jog tai yra psichologinis dalykas, kuris išsispręs jei vyras pasiims atostogų, pailsės kelionėje ar pan. Tačiau tai nėra tiesa ir impotencijai gydyti reikalinga psichoterapija. Didžioji priežastis slepiasi nervinėje sistemoje, kuomet kraujotakos sutrikimai neleidžia pilnavertiškai mėgautis seksu. O kaip žinome, pokalbiais ar paprastu masažu kraujotakos nepagerinsi.
Antroji klaida – kaltinti dėl vyro sutrikimų save. Dažnai pradedama galvoti, jog moteris tiesiog nebetraukia vyro. Tuomet krenta pati moters savivertė, pasak ko santykiai pradeda pašlyti, nes atsiranda kompleksai. Moterims ir vyrams reikia prisiminti, jog organų funkcionavimą trikdo kraujotaka ir nereiktų piktnaudžiauti žalingais įpročiais. Potencijos sutrikimų priežastis gali būti rūkimas, alkoholio vartojimas, pasyvus gyvenimo būdas ar prasta mityba. Todėl prieš kaltinant antrą pusę ar save, reiktų pradėti keisti įpročius.
Pagrindinė klaida yra visiškai nebe užsiimti seksu. Neveiklumas gali visiškai pražudyti seksualinę žmogaus sveikatą, todėl lytinių santykių vengimas yra blogiausia, ką galima padaryti. Turint potencijos problemų galima mėgautis seksu.

Taigi, pagrindinė visų pagrindinių seksualinių ligų priežastis yra kraujotaka, todėl pastebėjus pirmuosius erekcijos disfunkcijos požymius kreipkitės į specialistą, kuris jums pritaikys efektingą gydymą ir toliau galėsite mėgautis aktyviu ir efektyviu lytiniu gyvenimu.