Gyd. M. Buragas

Atsitiktiniai santykiai be prezervatyvo gali sukelti skaudžių padarinių. Nesaugaus lytinio gyvenimo rezultatas – klastingos venerinės ligos, lytiškai plintančios infekcijos.

Be prezervatyvo – nė iš vietos

Seksas ir su juo susijusios temos šeimose daugeliui dar tebėra tabu, tačiau tai, kas gali žaloti mūsų sveikatą, neturėtų būti nutylima. Labai svarbu, kad kiekvienas vyras jau nuo pirmųjų jo lytinio gyvenimo dienų žinotų apie riziką ir apsisaugojimo priemones - prezervatyvus. Juos naudojant, užkertamas kelias venerinių bei lytiškai plintančių infekcijų plitimui. Svarbu paminėti, jog prezervatyvas būtinas ir oraliniam seksui. Mylintis šiuo būdu, lygiai taip pat kaip ir vaginalinio akto metu, galima užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis. Todėl tiek vyras, tiek moteris prieš mylėdamiesi turėtų pasirūpinti apsauga.

Pavojus užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis

Infekcijos, perduodamos sueities metu, neigiamai paveikia prostatos, šlaplės, sėklidžių ir kitų lytinių organų veiklą. Ilgainiui, šie užkrėtimo židiniai plinta, su savimi atnešdami rimtas komplikacijas. Kaip vienas iš padarinių, susirgus tokiomis ligomis, yra pablogėjusi erekcija. Dėl vyro lytinėje sistemoje vykstančių lėtinių uždegimų silpnėja jo erekcija. Negydomi šie sutrikimai neigiamai veikia fizinę bei psichologinę paciento būklę.

Besikeičiančios partnerės

Nepastovumo lytiniame gyvenime reikėtų vengti. Tai – subtili sfera, kurioje žmogaus kūno pažinimas atlieka ypač svarbų vaidmenį. Vyras, dažnai keisdamas partneres, turi pereiti per tam tikrus psichologinius barjerus: įveikti nežinomybės baimę, prisitaikyti prie partnerės, abiem užtikrinti seksualinį malonumą. Šie aspektai neramina dažną. Prie viso to kartais prisideda ir nerimas dėl saugaus sekso. Visa tai – labai individualu ir asmeniška, tad kai kada erekcijos sutrikimai jauniems vyrams ar net ir vyresnio amžiaus asmenims gali atsirasti būtent dėl šių priežasčių.

Saugus seksas ir abiejų partnerių pagarba vienas kitam – tai dalykai, kurie mažina riziką užsikrėsti sunkiomis lytiniu būdu plintančiomis infekcijomis. Tokia apsauga užtikrina vyriško potencialo išsaugojimą ateičiai bei garantuoja puikią erekciją.