Gyd. M. Buragas

Vyrai paprastai nelinkę greitai kreiptis į gydytoją, tad čia išauga ir moters vaidmuo – jei matote, kad Jūsų vyras skundžiasi skausmais apatinėje pilvo dalyje, paskatinkite jį kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Skausmas gali būti ūmus arba lėtinis

  • Ūmus skausmas atsiranda staiga, jis paprastai progresuoja, dažnai yra lydimas tokių simptomų kaip vėmimas, karščiavimas ar šaltkrėtis, silpnumas.
  • Lėtiniam pilvo skausmui būdingas periodiškas pasikartojimas, pavyzdžiui, kartą per savaitę ar dažniau, kuriam laikui praeinantis ir vėliau vėl sugrįžtantis.

Apatinės pilvo dalies skausmas vyrams gali būti rimtų lytinės sistemos ligų simptomas

  1. Skausmas pilvo apačioje vyrams – simptomas, būdingas vienai dažniausių vyriškų ligų – lėtiniam prostatitui. Daugiau apie šią ligą skaitykite čia. Šiai ligai būdingi ir kiti simptomai, pavyzdžiui:
  • maudimas sėklidėse, varpoje, kirkšnyse, su plitimu į sėklides, šlaunų vidinius paviršius, išangę ir uodegikaulį;
  • apsunkintas, dažnas šlapinimasis, nėra pasišlapinimo pabaigos jausmo;
  • juntamas diskomfortas lytinių santykių metu arba po jų.

Pajutus šiuos simptomus, nereikėtų sau iškart diagnozuoti prostatito ir imtis savigydos – būtina skubiai kreiptis į gydytoją, nes tokie simptomai gali būti būdingi ir lytiškai plintančioms bei kitoms ligoms, tad tikslią diagnozę, atlikęs tyrimus, nustatys tik gydytojas.

2. Jei vyrui skauda dešinį šoną pilvo apačioje ar kitais atvejais pilvo apačią dešinėje pusėje - tai vyrams gali būti susijęs su inkstų ligomis. Jei skausmą lydi ir pakilusi temperatūra, galima įtarti infekciją, o jei juntamas skausmas pilvo apačioje bei apsunkintas šlapinimasis, galbūt susirgote inkstų akmenlige. Daugiau informacijos apie inkstų ligas rasite čia.

3. Be visa to, stiprus skausmas pilvo apačioje, kai skauda dešinį šoną vyrams, o taip pat ir moterims, gali būti ir apendicito simptomas.

Atsižvelgiant į tai, kad skausmas pilvo apačioje vyrams yra ne liga, bet kai kurių ligų simptomas, neabejotinai gydymas turi būti orientuotas ne tik į skausmo malšinimą, kito diskomforto pašalinimą, bet svarbiausia – į simptomą sukėlusios ligos gydymą.

Jei ir Jus vargina apatinės pilvo dalies ar šono skausmas, laukiame Jūsų dermatovenerologijos, urologijos klinikoje „Homo Sanus“. Mūsų komandoje dirbantys specialistai įvertins Jūsų skundus, atliks tikslinius tyrimus ir identifikuos skausmo priežastį bei paskirs reikiamą gydymą.