Gyd. M. Buragas

Šiuolaikinis gyvenimas – pilnas pagundų: vakarėliai iki paryčių, alkoholis, rūkymas, nesveikas maistas, greitas gyvenimo tempas, įtampa darbe, nuovargis. Visi šie dalykai neigiamai veikia kiekvieno žmogaus sveikatą. Be abejonės, žalingi įpročiai ir stresas daro įtaką vyro erekcijai, todėl kai kuriais atvejais stipriosios lyties atstovai turi pasirinkti – ar linksmas gyvenimas savęs netausojant, ar ilgus metus garantuota gera erekcija.

Vienas iš dažniausiai sutinkamų kenksmingų įpročių – rūkymas. Traukdamas cigaretės dūmą, asmuo rizikuoja susirgti kraujagyslių, kvėpavimo takų, plaučių ir kitomis ligomis. Rūkymas skaudžiai atsiliepia ir vyrų erekcijai: lytinio akto metu į varpą turėtų sutekėti daug kraujo, tačiau dėl susiaurėjusių kraujagyslių taip neįvyksta, todėl susiduriama su erekcijos sutrikimais.

Kitas, ne ką mažiau svarbus veiksnys, lemiantis vyro potenciją, yra stresas. Nervinė įtampa asmeniniame gyvenime, darbe, poroje, versle, aišku, blogina erekciją. Susinervinęs, išsekęs žmogus akto metu galvoja apie visai ką kitą, tad dažnai erekcija būna paprasčiausiai užslopinta nesusikaupimo ir psichologinės įtampos.

Per dideli alkoholio ar riebaus maisto kiekiai taip pat kenkia erekcijai, tai dažnai pastebi ir patys pacientai.

Tad, skėsčiojimas rankomis po kiekvieno nepasisekusio lytinio akto bus bereikšmis, jeigu vyras atsainiai rūpinasi savo sveikata. Netausodamas savęs, nepailsėjęs ir nervingas jis palaipsniui blogins savijautą, kuri tikrai atsilieps ir lovoje.