Kiekvienam vyrui labai svarbus gebėjimas lytiškai pasitenkinti. Puiki erekcija, sveika varpa ir ejakuliacija suteikia malonumą ir galimybę daugintis. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad penis išliktų sveikas ir atsiradus bet kokiems pakitimams, laiku imtis prevencinių priemonių.

Varpos galvutės bėrimai

Pastebimi bėrimai ar kitokie lytinių organų pakitimai vyrą įspėja ne tik apie pačios varpos sutrikimus - varpos galvutės ir apyvarpės uždegimą, bet neretu atveju ir apie bendrą sveikatos būklės pakitimą. Penio infekcijos ir bėrimai gali būti kitų ligų pasekmės arba suprastėjusios imuninės sistemos rezultatas.

Varpos galvutės bėrimai gali būti baltos ar raudonos spalvos. Tai spuogeliai, kurie negydomi perauga į rimtesnius sutrikimus ir įtakoja vyro gyvenimą. 

Balti spuogeliai ant varpos

Balti spuogeliai ant lytinių organų atsiranda dėl užsikimšusių riebalinių liaukų. Jei jie yra maži ir nekelia diskomforto, gali būti, kad išnyks savaime. Tačiau jei spuogeliai didėja, pūliuoja, skauda ar kelia kitokį diskomfortą, būtina kreiptis į gydytoją ir nustatyti tikrąsias priežastis.

Riebalinės liaukos gali užsikišti dėl netinkamos mitybos, prastos higienos ar atsiradusių hormoninių sutrikimų. Dažniausiai tai nėra lytiniu keliu plintančių ligų ženklas.

Raudoni spuogeliai ant varpos

Raudoni spuogeliai ant varpos signalizuoja lytiniu keliu plintančios ligos ar infekcijos atsiradimą, todėl būtina kreiptis į gydytoją. Tokie bėrimai gali atsirasti po lytinių santykių ir po keleto dienų savaime išnykti. Jei lytiniai santykiai vyko tarp vyro ir moters, šiuo atveju tai ženklas, kad moters makštyje gali būti infekcija į kurią ir sureagavo vyro varpa. Bėrimui pasikartojant, abu partneriai turėtų kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatytos priežastys ir infekcija neplistų.

Varpos galvutės bėrimų atsiradimo priežastys ir gydymas

Kaip ir daugelis lytinių organų infekcijų, varpos galvutės bėrimas gali atsirasti dėl netinkamos higienos, netinkamų prausimosi medžiagų, alergizuojančių drabužių ar skalbimo priemonių naudojimo, netinkamos mitybos, nesaugaus lytinio gyvenimo, bei kitų sveikatos sutrikimų. Įvairios varpos infekcijos dažnai kankina cukriniu diabetu sergančius vyrus, todėl jiems itin svarbu laikytis higienos reikalavimų ir kruopščiai praustis.

Varpos bėrimus, infekcijas ir kitus sutrikimus gali tinkamai nustatyti bei gydyti tik kvalifikuotas specialistas, todėl nedelskite ir tik pastebėję pirmus simptomus kreipkitės į urologą, dermatovenerologą ar seksologą.