Varpos akytkūniai – tai porėtas audinys varpoje, kuriame erekcijos metu priplūsta ir susikaupia kraujas. Kraujo pilniems akytkūniams spaudžiant venas, sumažėja kraujo ištekėjimas, todėl varpa sukietėja ir pailgėja.

Kavernitas - tai varpos akytkūnių uždegimas. Šis varpos uždegimas gali būti tiek ūmus, tiek lėtinis, tačiau abiem atvejais varpos uždegimas išgydomas, jeigu susirūpinama laiku.  Ūmų varpos uždegimą gali sukelti tokios ligos kaip uretritas, įvairios traumos, prostatitas, prostatos flegmona, komplikuoti urologiniai tyrimai (pavyzdžiui, dubens flebografija, kurios metu konstrastinės medžiagos suleidžiamos į varpos akytkūnius).

Ūminio varpos uždegimo simptomai - stiprus skausmas varpoje, skausmingas ir ilgas varpos sustrangrėjimas (erectio), taip pat būdingi tokie požymiai kaip paraudimas, tinimas, karščiavimas bei drebulys. Gali būti sunku šlapintis arba šlapimas gali susilaikyti. Pastebėjus šiuos simptomus kreipamasi į urologą tyrimams ir gydymui.

Akytkūniuose čiuopiasi tamprūs infiltratai, infiltratas suminkštėja, formuojasi abscesas, jis atsiveria į šlaplę, išorėje pastebimos pūlingos išskyros. Kaip ir kiekvieno uždegimo, taip ir varpos uždegimo gydymas - būtinas.

Lėtinis kavernitas išsivysto po ūminio kavernito, arba gali būti kaip gonorėjos, sifilio komplikacija. Lėtiniam varpos uždegimui būdinga kreiva varpa, kuri sustangrėjusi tampa skausminga, kartais išsivysto impotencija.

Ūmaus varpos uždegimo gydymas atlikamas vartojant antibakterinius vaistus, šildomuosiuos kompresus, kurių pagalba atveriama pūlinys.

Lėtinį varpos uždegimą galima gydyti jodo preparatais, šiluminėmis procedūromis bet trumpažidine rentgenoterapija. 

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.