Jeigu po grubaus sekso vyras pastebi tokius simptomus kaip varpos kreivumas ir sunkiau sukeliama erekcija, gali būti, jog jam reikėtų kreiptis į urologą dėl Peirono ligos. Kreiva varpa trukdo kokybiškai mylėtis, todėl būtinas gydymas.
Normali varpa gali būti daugiau ar mažiau kreiva ir ji jokiu būdu neprivalo būti idealiai tiesi. Varpos kreivumas gali būti įgimtas ir įgytas. Įgytą varpos kreivumą sąlygoja Peirono liga, kada dėl gerai nežinomų priežasčių varpoje formuojasi plokštelė – audinių surandėjimas. Erekcijos metu varpa nukrypsta į vieną ar kitą pusę. Ligai progresuojant lytiniai santykiai tampa negalimi. Tuomet varpos kreivumas koreguojamas įvairiais metodais, bet pats efektyviausias - operacinis būdas. (Parengė gydytojas urologas Vakaris Varyginas)
Kaip varpa tampa kreiva?
Peirono liga (kreiva varpa) – tai šiurkštaus sekso metu įvykstančios mikrotraumos. Jų metu plyšta varpos akytkūnio audiniai ir susidaro kraujosruva, jos vietoje formuojasi randas. Į jį bėgant kraujui, randas negali praleisti jo srovės, todėl susiformuoja pagrindinis ligos požymis - kreiva varpa. Randas ilgainiui dar labiau kietėja, todėl ir varpos kreivumas atitinkamai didėja. Svarbu paminėti, jog iškart po ekstremalaus sekso pažeisti audiniai nekelia jokio skausmo. Jis ateina šiek tiek vėliau – kartu su vis labiau kreivėjančia varpa.
Problema, kad dažniausiai po mikro traumos vyrai pamiršta skausmą ir tuo pačiu nesikreipia į gydytojus, kadangi galvoja, kad kartu su skausmu dings ir jų problemos. Negydant trauma ilgainiui kietėja kaip randas, ko pasekoje sutvarkyti problemą darosi vis sudėtingiau. Sutrikusi kraujotaka varpoje ateityje gali sukelti net erekcijos sutrikimus, tad problemos naikinimas turi būti greitas.
Ligos požymiai
Peirono liga gana lengvai atpažįstama iš pagrindinių galimų požymių:
- kreiva varpa erekcijos metu
- varpos skausmas
- kraujosrūvos
Tad be jokių tyrimų nukentėjęs vyras gali ją pats sau diagnozuoti. Tiesa, gydymą privalu palikti specialistams, kadangi tvarkant problemą „liaudiškais“ metodais galima sukelti dar daugiau nesklandumų.
Pagrindinis ir beveik vienintelis varpos požymis, kuris vėliau daro įtaką kitiems procesams – varpos kreivumas erekcijos metu. Dažniausiai jis labai puikiai matomas, tad ir liga paprastai atpažįstama. Tuo pačiu dėl kreivumo dažniausiai sunku atlikti lytinį aktą, kai kuriais atvejais visai neįmanoma. Varpos kreivumas labai apsunkina vyrams gyvenimą, tad problemos šalinimas yra būtinas.
Kreiva varpa yra pats pagrindinis požymis, tačiau kartu su juo gali pasireikšti ir varpos skausmas. Jis dažniausiai juntamas tuomet, jei kreivumas atsirado sekso metu, o ne nuo gimimo. Ne visada skausmas būna trumpalaikis ir greitai praeina (tačiau dažniausiai). Kai kuriais atvejais jis gali tęstis gana ilgą laiko tarpą ir tokiu atveju pacientai dažniausiai nieko nelaukę kreipiasi į medikus, kad šie išspręstų atsiradusią problemą.
Taigi, skausmas gali būti skiriamas į dvi dalis:
- Suprantama, kad trauma sekso metu sukels labai intensyvų ir dažnai neilgai trunkantį skausmą. Kol liga dar nėra išsivysčiusi – dažniausiai vėlesni kartai taip pat nėra skausmingi. Skausmas atsiranda tuomet, kai vyras artėja link orgazmo. Skauda ten, kur yra traumuota vieta. Pačioje pradžioje nematyti jokių išskiriamų požymių, konkrečios žaizdos, tik jaučiamas skausmas.
- Antrasis skausmo etapas atsiranda tada, kai liga jau būna išsivysčiusi ir susidaręs kietasis audinys. Tuomet skausmas atsiranda erekcijos metu, dažniausiai trukdo sueitį.
Galiausiai, dar vienas požymis yra kraujosrūvos, kurias galima pamatyti vidinėje odos dalyje. Ilgainiui jos išnyksta, tačiau toje vietoje susiformuoja kietasis audinys.
Peirono ligos gydymas
Peirono liga arba kreiva varpa gali būti gydoma medikamentais, chirurgiškai – išpjaunant randą arba litotriptoriaus pagalba, kai kietas randas aparato smūgio jėga yra vis ploninamas, o varpa automatiškai tiesinama. Taip pat kreivos varpos tiesinimui ir Peirono ligos gydymui gali būti atliekamos įvairios plastinės varpos korekcijos operacijos. Urologas, apžiūrėjęs Jūsų penį, įvertins kreivumo mastą ir tuo pačiu paskirs patį tinkamiausią gydymą, kuris gali padėti sutvarkyti problemą. Kai kuriais atvejais chirurginė operacija būtina, o kartais, jeigu Peirono liga nekelia didelio diskomforto – nerekomenduojama nieko daryti.
Penio tiesinimo taktika pasirenkama priklausomai nuo situacijos:
- Skausmo malšinimas
Ne problemos spendimas, tačiau laikinas situacijos pagerinimas, yra skausmo malšinimas, kuris gali padėti bent laikinai jaustis geriau. Tai aktualu tokiu atveju, kai trauma neseniai patirta ir vyras jaučia diskomfortą dėl atsiradusių žaizdelių.
- Medikamentai
Gydymas medikamentais, vaistais gali padėti sumažinti ligos progresavimą, tačiau veiksminga bus tik tokiu atveju, jeigu problema sprendžiama dar tada, kol kietasis audinys tik formuojasi. Medikamentai rekomenduojami tik tokiu atveju, kai trauma įvyko neseniai.
- PRP
Peirono ligos gydymas taip pat gali būti atliekamas naudojant PRP metodą. Gydymo metu naudojamas paties paciento kraujas. Gydytojas paima nedidelį kiekį kraujo iš paciento venos ir specialiu aparatu atskiria jį į dvi dalis: plazmą bei raudonuosius kraujo kūnelius. Gydymo metu naudojama trombocitų ir plazmos koncentratas. Pastarieji yra atsakingi už žaizdų gijimą ir audinių regeneraciją, tad jų pagalba stengiamasi sumažinti varpos kreivumą. Gautas koncentratas iš aparato suleidžiamas į gydomą vietą. Gydymas trunka net kelias savaites, kol galiausiai oda tampa kur kas minkštesnė ir varpa pradeda tiesėti. Procedūra yra visiškai neskausminga, jos metu nejusite jokio diskomforto. Papildomas privalumas, kad ši procedūra gali padėti ne tik ištiesinti varpą, tačiau taip pat ir padidinti jos jautrumą, tad sueities metu pavyks pajusti dar daugiau malonumo. Kadangi procedūros metu naudojamas paties paciento kraujas – nėra atmetimo reakcijos, garantuojamas saugumas ir norimas rezultatas. Kol kas varpos kreivumo gydymas PRP injekcijomis yra vienas iš geriausių ir efektingiausių būdų.
- Operacinis gydymas
Kai liga jau yra pažengusi - varpos fibromatozė yra gydoma chirurginiu būdu, atliekant operacijq. Tikslas – ištiesinti varpą. Tiesinimas atliekamas dviem būdais:
- pašalinama sukietėjusi audinio dalis ir pakeičiama audiniu iš kitos kūno vietos;
- penio tiesinimas paveikiant odą kitoje pusėje nei yra pirminis sukietėjimas. Tai padeda ištiesinti varpą. Abu būdai naudojami, tačiau skiriasi savo pasekmėmis. Pirmuoju būdu vis dar pasitaiko atvejų, kad vyrai erekcijos metu junta diskomfortą. Antru atveju, nors ir tiesinimas beveik visada sėkmingas, varpa būna kiek sutrumpinama. Gydytojas visada stengiasi pasiūlyti tą metodą, kuris leistų vyrui sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą.
Šią ligą gydo gydytojas dermatovenerologas, o operacijas atlieka urologas. Jeigu po traumos ar šiurkštaus lytinio akto pradėjote jausti skausmą ir pastebėjote, jog jūsų varpa šiek tiek kreiva, nedelskite ir nelaukite, kol ji dar labiau surandės ir susilenks bene stačiu kampu – kreipkitės į urologą, kuris pasiūlys jums geriausią varpos tiesinimo ir šios būklės gydymo būdą.
Homo Sanus klinika – geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori susitvarkyti net ir seniai gyvenimą apsunkinančiomis problemomis. Leiskite sau gyventi kokybiškai ir su profesionalų pagalbą išspręskite ilgai jus kankinusias problemas.