Varpos deformacija yra gana dažna urologinė problema, kuri pasireiškia 3–5 proc. vyrų.

Varpos deformacija yra skirstomaa į įgimtą ir į įgytą, kuri dažniausiai būna sukelta Peirono ligos. Pacientai įgimtą varpos kreivumo požymį dažniausiai pastebi paauglystėje, kai pirmus kartus jiems kyla erekcija.

Paprastai varpos kreivumas būna nedidelis – iki 15o ir nesukelia jokių simptomų ar nemalonumų. Kita vertus, didelio laipsnio (30o –90o ) varpos kreivumas erekcijos metu gali apsunkinti lytinio akto atlikimą dėl sudėtingo varpos įvedimo į makštį, ir lemti dideles psichologines problemas, sutrikdyti psichoseksualinį individo vystymąsi.

Kai vyras skundžiasi šiais simptomais, taikomas chirurginis gydymas. Koks chirurginis gydymo būdas bus pasirinktas, nustato gydytojas urologas, atlikęs varpos fizinį ištyrimą.

Nesbito procedūra yra dažniausia chirurginė procedūra, atliekama gydant įgimtą varpos deformaciją.

Įgimtą varpos kreivumą įtarti ir diagnozuoti nėra sunku. Paprastai tai atliekama atlikus fizinę apžiūrą ir surinkus paciento ligos istoriją. Fizinio ištyrimo metu, kai yra sukeliama varpos erekcija, nustatomas varpos kreivumo laipsnis ir atmetamos kitos ligos.

Atsižvelgiant į tai, kokios anatominės struktūros (akytkūniai, gilioji varpos fascija, paviršinė varpos fascija ar oda) yra pažeistos, Hortonas ir Devine‘as įgimtą varpos kreivumą suklasifikavo į tris tipus:

  • Pirmas tipas, kai yra pažeidžiami spongioziniai kūnai šlaplės distaliniame gale,
  • Antras tipas nustatomas, kai patologiniai procesai vyksta giliojoje varpos fascijoje,
  • Trečias tipas, kai pažeidžiama paviršinė varpos fascija ir odos sluoksnis.

Optimalus įgimto varpos kreivumo gydymo būdas yra chirurginis. Yra du pagrindiniai chirurginio gydymo tipai, kurie tinka ir įgimtam, ir Peirono ligos sukeltam varpos kreivumui gydyti, t. y. varpos balzganą dangalą pailginanti ir sutrumpinanti procedūra.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.