Gyd. M. Buragas

Niežulys makštyje – vienas nemaloniausių diskomfortą keliančių pojūčių ir tikrai nepasitaikantis be priežasties.

Makšties niežulys reiškia ginekologinę arba venerinę ligą, todėl šio simptomo ignoruoti ir laukti, kol praeis savaime, nereikia. Jei vargina makšties niežėjimas, užsirašykite vizitui pas gydytoją, kuris identifikuos niežėjimo priežastį ir paskirs reikiamą gydymą.

Kokias ligas pranašauja lytinių organų niežėjimas moterims?

Niežulys makštyje gali būti juntamas dėl vienos dažniausių moterims pasitaikančių ginekologinių ligų – Candida grybelio sukeltos kandidozės. Makšties niežėjimas ir paraudimas – vienas pagrindinių šios ligos simptomų.

Tiesa, ligos sukėlėjas perduodamas lytiniu būdu, tad gydymas reikalingas abiem partneriams.

Neretai pasitaiko, kad kandidozei priskirti simptomai reiškia visai ne šią ligą, o yra lytiškai plintančios ligos požymis, tad tikslinga susiplanuoti vizitą pas dermatovenerologą. Svarbu žinoti, jog makšties niežulys yra vienas dažniausių simptomų, kuriuo pasireiškia lytiškai plintančios infekcijos, todėl pajutus šį diskomfortą ne visada padės ginekologas – reikalinga dermatovenerologo moterims konsultacija. Lytinių organų niežėjimas moterims gali pranašauti apie tokias lytiškai plintančias infekcijas kaip trichomonozė, gonorėja bei kita. Makšties niežėjimas ir paraudimas su smulkiomis pūslelėmis gali reikšti ir herpes virusinę infekciją.

Niežti makštį: kaip gydyti?

Pirmiausia, neužsiimkite savigyda, neieškokite patarimų internete. Jei niežti makštį, kaip gydyti pasakys tik specialistas.

Niežulys makštyje – ne liga, o atitinkamos ligos simptomas, todėl ir gydymas turi būti ne simptominis, bet orientuotas į niežulį sukėlusią ligą. Taigi, ginekologas ar dermatovenerologas moterims paskirs tyrimus, kurie padės tiksliai nustatyti niežėjimo priežastį, ir, atsižvelgdamas į diagnozuotą ligą, paskirs reikiamus medikamentus ar kitas gydomąsias priemones.

Kodėl gydant svarbu apsilankyti pas gydytoją?

Jei vargina niežulys makštyje, nedelskite ir apsilankykite pas venerologą, kad būtų patvirtinta arba paneigta lytiškai plintančių ligų tikimybė. Tai svarbu, nes venerinės ligos, negydomos arba gydomos netinkamai, sukelia ilgalaikius, o kartais ir neišgydomus sveikatos pokyčius. Tad labai svarbu, kad lytiškai plintančios ligos būtų diagnozuotos laiku ir gydomos tinkamai.

Apsilankykite klinikoje „Homo Sanus“, kurioje gausite kvalifikuotą pagalbą, specialistai įvertins Jūsų nusiskundimus, atliks reikiamus tyrimus ir paskirs rezultatyvų gydymą.

 

Susiję straipsniai: