Gyd. M. Buragas

Makšties perštėjimas, deginiams – itin nemalonūs pojūčiai, moteriai keliantys didelį diskomfortą ir neigiamai veikiantys gyvenimo kokybę. Neretai moterys delsia apsilankyti pas gydytoją ir tikisi, kad šie nemalonūs pojūčiai praeis savaime.

Bet svarbu žinoti, kad perštėjimas makštyje – dažnas lytiškai plintančių infekcijų simptomas, kurio ignoruoti nevalia, nes negydomos lytiškai plintančios ligos arba gydomos netinkamai jos suponuoja ilgalaikius, o kartais ir visai nepranykstančius sveikatos pokyčius (vienas tokių – nevaisingumas).

Kodėl degina, peršti makštį?

Tikslią priežastį, kodėl juntamas makšties perštėjimas, nustatys tik gydytojas atlikęs LPI tyrimus, išsamiai išanalizavęs nusiskundimus. Bet galime įvardyti kelias potencialias priežastis. Toks nemalonus pojūtis atsiranda sergant grybelinėmis infekcijomis, pavyzdžiui, Candida grybelio sukelta kandidoze, diskomfortą gali kelti ir lytiškai plintančios infekcijos, pavyzdžiui, trichomonozė, chlamidiozė ir kt.

Kada reikalinga dermatovenerologo konsultacija?

Dermatovenerologo konsultacija moterims reikalinga:

  • jei pakinta išskyrų iš makšties spalva, kiekis ar kvapas (pavyzdžiui, atsiranda itin nemalonus kvapas, išskyros tampa labai tirštos ar pan.);
  • jeigu vargina makšties perštėjimas, deginimas;
  • taip pat jei prie makšties atsiranda kad ir nedidelių pūslelių;
  • dingstis vizitui pas venerologą yra ir bet koks juntamas dirginimas prie makšties, skausmingas ar / ir dažnesnis nei įprastai šlapinimasis. Įtarimų kelia ir skausmas lytinių santykių metu.

Pastebėjus bent vieną iš išvardytų simptomų, galinčių reikšti lytiškai plintančias ligas, būtina skubiai kreiptis į venerologą. Ankstyvųjų simptomų pastebėjimas, nedelsimas ir laiku pradėtas gydymas lemia trumpesnę gydymo trukmę, geresnius gydymo rezultatus, leidžia išvengti komplikacijų ir liekamųjų reiškinių.

Svarbu tai, jog skirtingos venerinės ligos turi labai panašius simptomus, todėl gydytis patiems, ieškoti informacijos ir gydymo būdų internete negalima, nes gydymas turi būti paskirtas, atsižvelgiant į konkrečią ligą.
Dermatovenerologas moterims, kurias vargina perštėjimas makštyje ar / ir kiti simptomai, paskirs reikiamus tyrimus ir, įvertinęs pacientės anamnezę bei tyrimų rezultatus, parinks tinkamiausią gydymą.

Siekdami užkirsti kelią lytiškai plintančioms infekcijoms propaguokite tik saugius lytinius santykius, naudokite prezervatyvus, venkite dažnos partnerių kaitos. Pajutę deginimą, perštėjimą makštyje ar kitus minėtus simptomus, atvykite į „Homo Sanus“ kliniką, kurios specialistai pasirūpins ligos diagnozavimu ir sėkmingu Jūsų sveikimu.