Pienligė labai dažnai yra vadinama liga, nors iš tiesų - tai pavadinimas apibūdinantis simptomus, kurie atsiranda padaugėjus pieno rugščių bakterijoms. Teigiama, jog net trys iš keturių moterų bent kartą gyvenime susiduria su pienligės simptomais. Ir tai nėra keista, nes įvairioms ligoms (kandidozė, bakterinė vaginozė) būdingi panašūs simptomai.
Pieno rūgšties bakterijos yra natūralios moters makšties mikrofloros sudedamoji dalis, bet sutrikus mikrofloros pusiausvyrai, atsiradus infekcijai, šių bakterijų padaugėja ir dėl to kyla nemalonūs simptomai.
Pienligės priežastys ir simptomai
Kaip jau minėjome, pienligė vystosi sutrikus makšties mikrofloros pusiausvyrai, atiradus infekcijai, kuri gali būti sukelta:
- Nusilpusio įmuniteto dėl antibijotikų vartojimo, žaligų įpročių, netinkamo gyvenimo būdo, tam tikrų kontraceptinių vaistų vartojimo.
- Net per dažnas prausimasis, ypač daug kvapiklių turinčiomis ir mikroflorą pažeidžiančiomis priemonėmis, gali tapti nemalonių pojučių priežastimi.
- Lytiškai plintančiomis infekcijomis moteris gali užsikrėsti ir nuo partnerio, nes vyrai taip pat gali būti lytinių infekcijų nešiotojai.
Būdingiausi pienligės simptomai - skystos, balzganos, be kvapės išskyros iš makšties. Šiuos požymius gali lydėti ir kiti, pavyzdžiui, nemalonus, perštėjimo pojūtis makštyje.
Kaip gydyti pienligę?
Jei pajutote pinligės simptomus, būtinai kreipkitės į gydytoją dermatovenerologą, nes tai požymiai rodantys, kad galite turėti lytiškai plintančią infekciją. Užsiimant savigyda, galima tik dar labiau sustiprinti simptomus arba tik laikinai juos numalšinti.
Gydytojas specialistas atlieka reikiamus tyrimus, padedančius išsiaiškinti kokia infekcija sukelia nemalonius pienligės simptomus ir pasiūlo tinkamiausią gydymą. Svarbu pastebėti, kad kai kurios lytiškai plintanhčios infekcijos yra pernešamos abiejų partnerių, todėl nustatyti infekciją, kuri sukelia pieno rūgščių bakterijų pagausėjimą būtina, kuo anksčiau ir prireikus kartu gydyti ir partnerį, kad liga būtų visiškai išgydyta.
Taip pat dermatovenerologas moterims pataria, ko vengti pienligės gydymo metu, pavyzdžiui, atsisakyti sporto ar sunkaus fizinio darbo, nenaudoti tamponų, prioritetą teikti natūralaus pluošto apatiniams, lytinius organus prausti tik vandeniu ir geriausia – duše, ne vonioje.
Paprastai makšties pienligė gydoma kremais, makšties tabletėmis, žvakutėmis, kartais skiriami ir geriamieji medikamentai. Kaip gydyti pienligę ir kiek laiko truks gydymas, yra labai individualu.
Dažna moteris pajutusi nemalonius pojūčius makštyje kreipiasi į ginekologus, kurie gydo tik simptomus ir nenustatinėja tikrosios lytiškai plintančios infekcijos dėl, kurios atsiranda pieno rūgščių pagausėjimas. Lytines infekcijas gydo dermatovenerologas, kuris tiria ir paskiria gydymą, tam, kad būtų ne tik numalšinti simptomai, bet ir pasiektas visiškas išgyjimas.
Apsilankykite klinikoje „Homo Sanus“, kurioje gausite kvalifikuotą pagalbą, specialistai įvertins Jūsų nusiskundimus, atliks reikiamus tyrimus ir paskirs rezultatyvų gydymą.