Gyd. M. Buragas

Varpos galvutės paraudimas, raudonos dėmės ant jos, išsausėjusi varpa bei jų niežulys – tai simptomai, lydintys vyrų lytinės sistemos ligas, pavyzdžiui, varpos galvutės ir apyvarpės uždegimą.

 

Varpos galvutės ir apyvarpės uždegimą lydintys simptomai: niežulys, bėrimas, paraudimas

Šis uždegimas mediciniškai yra vadinamas balanopostitu. Be tokių simptomų kaip varpos niežėjimas, galvutės paraudimas ir patinimas, taip pat juntamas ir apyvarpės nepaslankumas, gali atsirasti išskyrų. Balanopostito atsiradimas siejamas su netinkama higiena, gonorėja, šlaplės uždegimu, taip pat cukriniu diabetu.

Diagnozei nustatyti paprastai užtenka paciento apžiūros, kadangi raudonos dėmės ant varpos galvutės, paraudusi varpos oda leidžia ligą nesunkiai identifikuoti. Bet gydytojas greičiausiai paskirs atlikti tikslinius tyrimus, kad diagnozė būtų patvirtinta.
Ligos profilaktikai labai svarbu yra tinkama asmeninė higiena, kuri turėtų būti skiepijama jau nuo mažų dienų.

Kartais pasireiškia ne balanopostitas, o balanitas. Tai – varpos galvutės uždegimas (postitas – apyvarpės uždegimas). Pastarajai ligai taip pat būdingas sunkus ar net neįmanomas apyvarpės atsmaukimas, varpos išbėrimas, paraudimas, neretą sergantįjį išgąsdina rausvos dėmės ant penio. Labai dažnu atveju drauge su balanitu pasireiškia ir šlaplės uždegimas, vadinamas uretritu.

Daugiau apie šias ligas skaitykite čia

---> Balanopostitas

---> Uretritas

 

Kandidozė – ir vyrų liga

Daugelis informacinių straipsnių kandidozę apibūdina, kaip moterų ligą, bet ji būdinga ir vyrams. Abiejų lyčių asmenys gali pernešti, užkrėsti partnerį šia liga. Tačiau čia vertėtų atskirti dvi sąvokas: kandidozė ir pienligė. Tai visiškai skirtingos ligos. Pienligė nėra vyrų liga, ja sirgti gali tik moterys. Tuo tarpu kandidoze (mieliagrybiu) gali užsikrėsti vyrai ir moterys. 

Pagrindiniai kandidozės vyrams simptomai yra:

  • varpos bėrimas ir niežėjimas,
  • varpos odelės paraudimas, galimas ir patinimas,
  • diskomfortas šlapinimosi metu,
  • balkšvos spalvos apnašos,
  • neretą vyrą pas gydytojus atgena ir atsiradusios baltos dėmės ant varpos.

Kandidoze vyras gali užsikrėsti lytinių santykių metu, jei šia liga serga partnerė, taip pat kandidozės išsivystymą gali paskatinti antibiotikų vartojimas, nusilpęs imunitetas, ligos atsiradimas neretai siejamas ir su cukriniu diabetu.

Kandidozės gydymas vyrams

Gydymo procesas nėra sudėtingas. Kai kuriems gali užtekti vienos vaistų dozės, kitiems gydymas trunka kelias dienas, paprastai – iki savaitės.

Svarbu pastebėjus pirmuosius simptomus nelaukti, kad liga galbūt atsitrauks pati, o kreiptis į gydytojus. Jie identifikuos ligą ir paskirs reikiamą gydymą, kad rezultatai būtų pasiekti kuo greičiau.

Svarbu pastebėti, kad bet kokiu atveju, ar ligą išsigydėte savarankiškai, ar su gydytojo pagalba, būtina apsilankyti pas specialistą ir identifikuoti, nustatyti kandidozės priežastį, kad ši nepasikartotų dar kartą ir neužkrėstumėte kitų asmenų.

 

 

Pastebėjote paraudusias dėmes ant varpos galvutės ar kankina varpos niežulys ? Nedelskite, kreipkitės į gydytoją dermatovenerologą.

Laukiame Jūsų urologijos, seksologijos, dermatovenerologijos klinikoje „Homo Sanus“, kur profesionalūs gydytojai dėmesingai išklausys Jūsų skundus, apžiūrės, atliks reikiamus tyrimus ir paskirs tinkamą gydymą.