Vyrai, kaip ir moterys dažnai serga lytinėmis ligomis. Žinoma, vyro vizitas pas urologą būna retesnis nei moters, kadangi jie drovisi apie savo problemas kalbėti viešai ir įsivaizduoja, kad amžinai bus ,,jauni ir galingi". Tačiau lankytis pas gydytojus specialistus būtina ir tai turi būti visiškai natūralus dalykas tiek vyrams, tiek moterims. Savo sveikata būtina rūpintis, nes tai yra svarbiau už bet kokį ego. Užkrečiamų lytiškai plintančių ligų yra begalės, tačiau apie pagrindines, dažniausiai užsikrečiamas ligas vyrai žino ne daug.
Pagrindinės lytinės ligos, kuriomis serga vyrai
Sifilis
Tai lytiškai plintanti liga, kuria galima užsikrėsti ir per kraują. Tikimybė susirgti šia klastinga liga sukontaktavus su sergančiu žmogumi yra 1:3.
Pirmieji požymiai:
- Kieta 1 cm skersmens opelė. Paprastai ji nėra skausminga, rausvos spalvos, atsirasti gali ant lytinių organų arba kitose kūno vietose. Negydoma opa gali išnykti po kelių savaičių.
- Padidėja prie opelės esantys limfmazgiai.
- Po 3 – 6 savaičių atsiranda bendras nuovargis, galvos skausmai, pradeda slinkti plaukai, atsiranda karpos, bėrimai.
Sifilis yra išgydoma liga, tačiau gydymą reikia pradėti kaip įmanoma anksčiau. Sifiliu užsikrėtęs žmogus gydomas injekcijomis bei geriamasi vaistais (tabletėmis).
Gonorėja
Šios infekcijos šaltinis – ta pačia liga užsikrėtęs žmogus, kuris užkratu dalinasi tiesioginio sąlyčio metu, dažniausiai lytiškai santykiaujant. Gonorėja gali užsikrėsti kas penktas vyras, o kitai moteriai užsikrėsti po pirmo karto tikimybė yra 20 procentų. Ligos požymius galima pastebėti tik po savaitės ar net ilgiau.
Pagrindiniai simptomai vyrams:
- Deginantis skausmas šlapinantis.
- Pūlingos išskyros iš tiesiosios žarnos.
- Kai gonorėja išplinta gali pasitaikyti karščiavimas, bėrimas, sąnarių skausmai.
- Sėklidės parausta, padidėja, tampa skausmingos.
Gonorėja gydoma antibiotikais ir injekcijomis.
Kandidozė arba kitaip - pienligė
Mediciniškai ši liga vadinama varpos galvutės arba apyvarpės uždegimas. Tai lytiškai plintanti liga, kurią dažniausiai moteris užkrečia vyrus. Tačiau šį grybelį turi apie 98 procentai gyventojų, o jo simptomai labiausiai pasireiškia nusilpus imuninei sistemai, išgėrus antibiotikų kursą, sergant diabetu. Vyrams išberia varpos galvutę ji pradeda niežėti. Apyvarpėje matosi panašios į varškę išskyros, apnašos.
Kandidozė gydoma vaistais, tepalais, žvakutėmis, tačiau nėra garanto, kad ji nepasikartos.
Jeigu jaučiate nors vieną iš šių požymių, nesidrovėkite ir apsilankykite pas urologą ar dermatovenerologą. Tik taip galite išsaugoti savo jauną ir galingą vyriškumą.