Tyrimais nustatyta, kad priešlaikinė ejakuliacija pasireiškia 20 – 30 % vyrų besikreipiančių dėl seksualinių disfunkcijų. Priešlaikinė ejakuliacija, tai nuolat ar periodiškai pasireiškianti ejakuliacija iki varpos penetracijos (patekimo) į makštį esant minimaliai seksualinei stimuliacijai, arba įvykstanti greitai po penetracijos. Ji pripažįstama priešlaikine, kai būna per ankstyva, t.y. ankstesnė negu pageidauja partnerė.

Moterys prieš lytinį aktą su nauju vyru dažnai galvoja apie sekso trukmę ir bijo, kad partneris lovoje greitai baigs. Tačiau vyrai bijo lygiai to paties. Vieni lytinių santykiu metu yra ištvermingi, kiti gali turėti rimtų sutrikimų, pasak ko įvyksta priešlaikinė ejakuliacija. Tai sutrikimas, kuomet vyras greičiau baigia nei per vieną minutę ir ši disfunkcija nutinka 1 iš 3 vyrų per visą gyvenimą.

 

Kada ejakuliacija traktuojama kaip priešlaikinė?

 

Priešlaikine ejakuliacija apibūdinama, remiantis keliais kriterijais: nuo varpos patekimo į makštį iki ejakuliacijos nepraeina nė pora minučių; blogai kontroliuojama ejakuliacija; ji lemia sunkumus santykiuose su partnere, taip pat susikaustymą, susikrimtimą, nerimą.

Priešlaikinė ejakuliacija (PE) – trunka trumpiau nei 1 minutę. Normalus ejakuliacijos laikas yra 2-5 minutės.

Geriausia nustatyti, ar ejakuliacija tikrai yra ankstyva, remtis laiko kriterijumi. Jei tarp varpos patekimo į makštį ir įvykusios ejakuliacijos praeina mažiau kaip 60 sekundžių, tai neabejotinai yra priešlaikinė ejakuliacija. Jei šis laiko tarpas apima nuo 60 iki 90 sekundžių, tuomet ją taip pat galima traktuoti kaip ankstyvą ejakuliaciją. Bet jei nuo varpos patekimo į makštį iki ejakuliacijos praeina daugiau kaip 90 sekundžių, toks laiko tarpas yra laikomas normaliu ir ankstyva ejakuliacija nepagrindžiama.


Kas gali sukelti pagreitėjusią ejakuliaciją?

 

Pagreitėjusios ejakuliacijos priežasčių yra nemažai, pavyzdžiui, uždegiminiai reiškiniai lytinėje sistemoje, reti lytiniai santykiai, taip pat dažnai priežastys yra psichologines: baimė, nerimas dėl suartėjimo, spaudimas ar partnerės išsakomi priekaištai ir kt.

Bėgant metams žmogus susiduria su įvairiais sveikatos pakitimais. Priešlaikinė ejakuliacija vyresniems vyrams ar senjorams – tai lėtinio uždegimo prostatoje, šlaplėje ar mažajame dubenyje komplikacija. Tikslingas gydymas, saugus seksas užtikrina gerą seksualinę būklę, priešingu atveju, gali atsirasti ne tik ejakuliacijos sutrikimai, bet ir kitos kompleksinės problemos.

Jaunystėje pagreitėjusi ejakuliacija netrukdo. Nemaža dalis vidutinio ir vyresnio amžiaus pacientų gydytojams pabrėžia, jog anksčiau greitesnė ejakuliacija netrukdė vesti kokybiško lytinio gyvenimo. Tačiau su metais jiems ima trūkti erekcijos. Tada vyrai ir kreipiasi į specialistus, kurie atlikę tyrimus, aptinka lėtinius uždegiminius reiškinius.

Priešlaikinė ejakuliacija gali pasireikšti dėl daugelio priežasčių, dažniausiai tai nutinka dėl psichologinių ar biologinių faktorių. Kartais jie gali kombinuotis.


Psichologinės priežastys

 

  • Per anksti pradėjus gyventi lytinį gyvenimą gali pasireikšti ši problema.
  • Ji aktyvi ir tiems, kuri yra patyrę seksualinę prievartą.
  • Vyrams, kurie serga depresija.
  • Tiems, kurie labai savimi nepasitiki, jaučia diskomfortą dėl savo kūno.
  • Dėl juntamo nerimo.

Biologinės priežastys

 

  • Tam tikri hormonai gali sukelti šios ligos atsiradimą.
  • Taip pat ir smegenų signalų perdavėjų sukeliamas disbalansas.
  • Prostatos bei šlaplės uždegimas.
  • Fiksuojama, kad ši liga gali būti paveldima.

 

Prišlaikinės ejakuliacijos gydymas

 

Per anksti įvykusi ejakuliacija neigiamai paveikia kiekvieno jaunuolio pasitikėjimą, o dažnas to kartojimasis gali išvis panaikinti bet kokį norą mylėtis. Dėl šios priežasties kiekvienas vyras turėtų kreiptis į specialistus. Net jeigu pagreitėjusi ejakuliacija yra neišgydoma, medikamentinė korekcija – būtina. Vaistai nuo priešlaikinės ekuliacijos bei sueičių pastovumas turi teigiamą poveikį šio sutrikimo korekcijai. Pacientams gali būti rekomenduojama naudoti prezervatyvus, suteptus anestetikais. Seksologai jaunus vaikinus skatina imtis tam tikros priešlaikinės ejakuliacijos prevencijos – reguliariai mylėtis, turėti vieną partnerę bei naudoti prezervatyvus.

Priešlaikinės ejakuliacijos problemos naikinimas apima kompleksinį gydymą. Gydymui gali būti pritaikyti tam tikri medikamentai ar fiziniai pratimai, kurie padeda ne tik fizinei, tačiau ir psichologinei vyro savijautai, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Galiausiai, kai kuriais atvejais gali būti reikalingas chirurginis gydymas, kurio metu apipjaustoma apyvarpė.

Labai svarbu atsiminti, jog priešlaikinės ejakuliacijos gydymas visada turėtų prasidėti nuo tikslios priežasties identifikavimo. Tiek jaunam, tiek vidutinio amžiaus vyrui ar senjorui, kuris skundžiasi ankstyva ejakuliacija, medikai pataria atlikti tyrimus, kurie nustato išplitusias infekcijas šlaplėje, prostatoje, mažajame dubenyje.

Siekiant atsikratyti šios problemos svarbu santykiauti reguliariai, nedaryti labai ilgų pertraukų, rekomenduojama santykiauti ritmingai, frikcijas (varpos judesius „pirmyn-atgal“ makštyje) tai sustabdyti, tai vėl pratęsti, rinktis specialias pozas, kuriose dominuoja moteris. Taip pa rekomenduojama mažinti varpos galvutės jautrumą, pavyzdžiui, naudojant prezervatyvus.

Jei periodiškai ar nuolat susiduriate su  ejakuliacijos sulaikymo problema, o minėti patarimai rezultato neduoda, būtinai kreipkitės į specialistą. Idealu, jei problemos spręsti ateina abu partneriai. Labai svarbus ir moters vaidmuo – ji turėtų vyrą palaikyti, nepriekaištauti, juo labiau nežeminti.

 

Vaistai ankstyvos ejakuliacijos gydymui

Priešlaikinės ejakuliacijos gydymui, vaistai ir kiti gydymo būdai rekomenduojami po konsultacijos su specialistu urologu, dermatovenerologu ar seksologu.

 

Gydytojo patarimai

Svarbu sekso metu atsipalaiduoti bei galvoti tik apie sueitį, kuo daugiau minčių bus galvoje tuo greičiau ejakuliuosite. Taip pat stenkitės neskubėti, per greitas seksas priveda prie to, kad jūsų antra nepatirs jokio malonumo, o jūs jau busite jį pasiekęs. Sekso įpročius yra sunku pakeisti, tačiau būtina pasižiūrėti į seksą kitu kampu, antraip turėsite nelaimingą seksualinį gyvenimą. Taip pat svarbu žinoti, kad kamuojanti problema gali atsiliepti ir poros vaisingumui, ypač jeigu vyro ejakuliacija dažnai neįvyksta intravaginaliai.

Vėlyva ejakuliacija

 

Tai yra retesnis reiškinys. Erekcija būna gera, aktą atlikti gali ir gana ilgai, bet sėklos išsiveržimas vėluoja ar neįvyksta. Vėlyvas išsiveržimas galimas dėl nesutarimų tarp partnerių, dėl senyvo amžiaus. Tokiais atvejais varpos judėjimo dažnį makštyje reikia padidinti. Vyresniame amžiuje ne kiekviena lytinė sueitis baigiasi sėklos išsiliejimu, nes susilpnėja spermos išsiskyrimas, aktas trunka ilgiau. Ejakuliacija gali išnykti po chirurginių intervencijų, pašalinus prostatą.

 

Kada kreiptis į urologą dėl sutrikusios ejakuliacijos?

 

Jeigu kelis kartus esate patyrę priešlaikinę ejakuliaciją, tuomet į urologą kreiptis nereiktų, galbūt buvote per daug susijaudinęs, tačiau jeigu tai kartojasi nuolatos tuomet būtina pasirodyti specialistui. Ypač tuomet, kai nepavyksta kontroliuoti ejakuliacijos lytinio akto metu. Dažniausiai greita ejakuliacija vyrui sukelia stresą, dėl šios priežasties jis praranda aktyvumą ir nenori mylėtis.

 

Jaučiate, kad kažkas ne taip? Klauskite, o dar geriau užsirašykite vizitui, kurio metu kvalifikuotas specialistas pasirūpins Jūsų sveikata.