Klausimas

Sveiki, po lytinio akto mano vyrui išbėgo sperma su krauju. Kas tai galėtų būti? Dabar jam truputį skauda sėklides.

Atsakymas

 Panašu, kad vyrui galima įtarti šlaplės ir prostatos uždegimą. Tam reiktų tirti abu partnerius.

Ne paslaptis, kad stipriosios lyties atstovai yra linkę ignoruoti daugybę su sveikata susijusių pokyčių. Vis tik sperma su krauju, yra vienas iš tų, kurio ignoruoti tikrai nevertėtų. Kraujas vyro spermoje reiškia, kad laukti neverta – kuo greičiau suplanuokite vizitą pas gydytoją.

Vizito metu bus įvertinta paciento būklė, atlikti būtini tyrimai, nustatyta diagnozė bei paskirtas gydymas. Kuo anksčiau bus paskirtas gydymas, tuo efektyvesnis jis bus, tad procesas bus trumpesnis. Delsiant kreiptis į gydytoją, gali ne juokais pabloginti padėtį – tuomet gydymas nebebus toks efektyvus ir užtruks ilgiau.

Kodėl sperma su krauju?

Sperma su kraujo priemaiša yra vienas iš šlaplės ir prostatos uždegimo požymių. Taip pat, kraujas šlapime gali būti prostatos vėžio simptomas. Šiuos susirgimus gali sukelti  lytiškai plintančios ligos; infekcija patenka į prostatą iš šlaplės (esant jos uždegimui); kai kurias atvejais infekcija pakliūna ir per kraują.

Kraujas spermoje gali būti šių ligų požymis, tačiau tuo pat metu nereikia pamiršti, jog skiriami ir kiti šių susirgimų požymiai:

  • skausmas pilvo apačioje;
  • dažnas šlapinimas;
  • drumstas šlapimas;
  • kai kuriais atvejais – šaltkrėtis bei pakilusi kūno temperatūra.

Beje, pastebėjus tokius simptomus, kaip sperma su krauju, labai svarbu atsisakyti minties ne tik apie delsimą, bet ir apie savarankišką gydymąsi, kadangi tokiu atveju galite tik dar labiau pabloginti situaciją.

Išvardinti susirgimai, jei nėra gydomi, iš tiesų pablogina gyvenimo kokybę: darosi sunkiau susikoncentruoti bei atlikti kasdienes užduotis; prastėja socialinis gyvenimas bei santykiai su antrąją puse.

Sergantiems šiomis minėtomis ligomis, dažniausiai būna taikomas kompleksinis gydymas. Vis tik, jį gali sudaryti daugybė įvairių sprendimų. Kokių? Juos turi parinkti gydytojas, įvertinęs situaciją ir atlikęs išsamius tyrimus. Kartais reikalinga ne tik medicininė, bet ir psichologinė pagalba; o taip pat ir rekomendacijos sveikam gyvenimo būdui užtikrinti.

Vis dėlto, jei kalbėtume apie šlaplės, prostatos uždegimų ir kitų ligų, kurias iššaukia LPI priežastis, matytume, kad jų yra iš tiesų daug. Tai – netinkama mityba, žalingi įpročiai, ilgas sėdimas darbas, dviračių sportas, menka fizinis aktyvumas, lytinių organų traumos ar nereguliarūs lytiniai santykiai. Atsižvelgiant į šias aplinkybes nesunku pastebėti, jog būtent jos tuo pat metu yra puikus orientyras kiekvienam, norinčiam išvengti šių ligų.

Taigi, jei norite, kad šlaplės bei prostatos uždegimas su tokiais nemaloniais simptomais, kaip kraujas spermoje, paraudimai, dažnas šlapinimasis, skausmas, jus aplenktų, turėtumėte ypač sveikai maitintais (vengti kaloringų, riebių maisto produktų); pakankamai sportuoti bei palaikyti tinkamą kūno svorį; atsisakyti nesaikingo alkoholio vartojimo bei cigarečių; dirbantys sėdimą darbą visada turėtų surasti laiko vaikščiojimui; o lytiniai santykiai turi būti reguliarūs bei saugūs.

Savaime suprantama, svarbūs yra ir profilaktiniai apsilankymai pas gydytoją. Specialistai teigia, kad, bent vienas iš jūsų giminaičių mirė nuo prostatos vėžio, tai sulaukę 40  - erių metų, bent kartą per metus turėtumėte lankytis pas gydytojai. Taip pat kasmetiniai patikrinimai yra reikalingi ir  50 – mečio sulaukusiems vyrams.

Dėl konsultacijos, kviečiame kreiptis svetainėje nurodytais kontaktais į Homo Sanus klinikos gydytojus https://www.homosanus.lt/kontaktai