Kas yra pagreitėjusi ejakuliacija?


Pagreitėjusia ejakuliacija laikoma tada, kai ji įvyksta dar iki varpai patenkant į makštį (t. y. iki penetracijos), esant minimaliai seksualinei stimuliacijai, arba įvyksta labai greitai po to, kai varpa į makštį patenka. Priešlaikine ejakuliacija pripažįstama ir tada, jei ji įvyksta anksčiau, nei partnerė pageidauja. Kad būtų traktuojama kaip problema, priešlaikinė ejakuliacija turi būti ne vienkartinis dalykas, bet pasireikšti periodiškai ar nuolat.

 

Kada ejakuliacija traktuojama kaip priešlaikinė?


Priešlaikine ejakuliacija apibūdinama, remiantis keliais kriterijais: nuo varpos patekimo į makštį iki ejakuliacijos nepraeina nė pora minučių; blogai kontroliuojama ejakuliacija; ji lemia sunkumus santykiuose su partnere, taip pat susikaustymą, susikrimtimą, nerimą.

 

Geriausia nustatyti, ar ejakuliacija tikrai yra ankstyva, remtis laiko kriterijumi. Jei tarp varpos patekimo į makštį ir įvykusios ejakuliacijos praeina mažiau kaip 60 sekundžių, tai neabejotinai yra priešlaikinė ejakuliacija. Jei šis laiko tarpas apima nuo 60 iki 90 sekundžių, tuomet ją taip pat galima traktuoti kaip ankstyvą ejakuliaciją. Bet jei nuo varpos patekimo į makštį iki ejakuliacijos praeina daugiau kaip 90 sekundžių, toks laiko tarpas yra laikomas normaliu ir ankstyva ejakuliacija nepagrindžiama.

 

Kas gali sukelti pagreitėjusią ejakuliaciją?


Pagreitėjusios ejakuliacijos priežasčių yra nemažai, pavyzdžiui, uždegiminiai reiškiniai lytinėje sistemoje, reti lytiniai santykiai, taip pat dažnai priežastys yra psichologines: baimė, nerimas dėl suartėjimo, spaudimas ar partnerės išsakomi priekaištai ir kt.

 

Pagreitėjusios ejakuliacijos gydymas


Siekiant atsikratyti šios problemos svarbu santykiauti reguliariai, nedaryti labai ilgų pertraukų, rekomenduojama santykiauti ritmingai, frikcijas (varpos judesius „pirmyn-atgal“ makštyje) tai sustabdyti, tai vėl pratęsti, rinktis specialias pozas, kuriose dominuoja moteris. Taip pa rekomenduojama amžinti varpos galvutės jautrumą, pavyzdžiui, naudojant prezervatyvus.

Jei periodiškai ar nuolat susiduriate su pagreitėjusios ejakuliacijos problema, o minėti patarimai rezultato neduoda, būtinai kreipkitės į specialistą. Idealu, jei problemos spręsti ateina abu partneriai.

Labai svarbus ir moters vaidmuo – ji turėtų vyrą palaikyti, nepriekaištauti, juo labiau nežeminti.

 

Profilaktika: kas svarbu?


Svarbu partnerių bendravimas ir supratimas, reguliarūs lytiniai santykiai.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ