Kas yra sumažėjusi erekcija?

Sumažėjusi erekcija, arba erekcijos sutrikimas, yra tokia būklė, kai vyras negali varpos išlaikyti  standžios ir dėl to negali atlikti pilnaverčio lytinio akto. Jei erekcijos sutrikimai pasitaiko reti, tai nereikia skubėti diagnozuoti sau ligos. Bet jei sumažėjusi erekcija pasireiškia nuolat ar jei daugiau kaip tris mėnesius tai trukdo tinkamai santykiauti, tuomet tikslinga susiplanuoti vizitą pas gydytoją.

Galima skirti tris sumažėjusios erekcijos formas: lengva (varpa nesukietėja kartais), vidutinė (varpas sukietėja, bet nevisiškai), sunki (varpa visiškai nesukietėja).

 

Kada erekcija traktuojama kaip sumažėjusi?

Erekcijos sutrikimai pasireikšti gali įvairiai, pavyzdžiui: varpa visiškai nesustandėja; nebaigus lytinio akto erekcija išnyksta; varpa sustandėja šiek tiek, bet nepakankamai, kad galima būtų įvesti į makštį; varpa sustandėja rytais, glamonių metu, bet norint pradėti lytinį aktą ji dingtsa ir pan.

 

Kas gali sukelti sumažėjusią erekciją?

Sumažėjusią erekciją suponuoja dažniausiai dvi veiksnių grupės: psichologiniai ir fiziniai. Tiesa, psichologiniai pasireiškia kiek rečiau. Neretai erekcijos sutrikimą lemia kraujotakos sistemos sutrikimai, įvairios baimės (pavyzdžiui, nesėkmės, lytiškai plintančių ligų, palikuonių, pasišaipymo ir t.t.), medžiagų apykaitos sutrikimai, patirtos traumos, nervų sistemos ligos, uždegimai (pavyzdžiui, šlaplės, prostatos), alkoholio ir narkotikų vartojimas, rūkymas, taip pat tam tikri vaistai (pavyzdžiui, mažinantys kraujospūdį, psichotropiniai, slopinantys imuninę sistemą).

 

Sumažėjusios erekcijos gydymas

Pirmiausia reikia žinoti, kad sumažėjusi erekcija neretai yra tik kitų ligų padarinys, todėl būtina tikslingai gydyti erekcijos sutrikimus lėmusias ligas.

O kalbant apie sumažėjusios erekcijos gydymą, tai šiuo atveju būtina gydytojo konsultacija, kuris įvertinęs problemą parinks efektyvų gydymą. Tai gali būti gydymas vaistais, injekcijomis, terapija.

 

Profilaktika: kas svarbu?

Reguliarūs lytiniai santykiai mažina sumažėjusios erekcijos riziką. Taip pat svarbu geri partnerių tarpusavio santykiai, supratimas, palaikymas, tinkama aplinka lytinių santykių metu (jauki, rami, nekelianti streso ir pan.).

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ